czwartek, 5 lutego 2015

CO DALEJ Z FRANKIEM? - ANALIZA TECHNICZNA WIG20

Kłopoty klientów posiadających kredyt we franku sprawiają, że sektor bankowy w Polsce kiepsko sobie radzi. Mimo wszystko uważnie obserwowałbym teraz sektor bankowy, gdyż być może pojawi się nadzieja na odreagowanie.


Tym promykiem nadziei ma być jest zapowiedź ministra finansów Mateusza Szczurka o stworzeniu przez jego resort oraz UOKiK rankingu banków, które najlepiej traktują frankowiczów. W rankingu znajdą się informacje, które banki oferują najmniejsze spready oraz które stosują ujemny LIBOR oraz ujemne oprocentowanie brutto, aby rata kredytu nie była wyższa niż przed nagłym wzrostem kursu CHF. Według nieoficjalnych informacji, ranking ma się pojawić 11 lutego i będzie dostępny na stronie Ministerstwa inansów oraz UOKiKu. Sprawa związana z kłopotami frankowiczów jest teraz na tapecie, więc wszelkie ruchy z nią związaną mogą mieć wpływ na kurs akcji banków.

Główny indeks warszawskiej giełdy od połowy stycznia znajduje się w delikatnym trendzie wzrostowym i aktualnie oscyluje pod oporem na poziomie 2357. Jeżeli zostanie on pokonany, możemy się wtedy spodziewać kontynuacji wzrostów do poziomu 2386.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz